Strona główna
O firmie
Oferta
Kalendarium
Aktualności
Współpraca
Galeria
Kontakt
DRUKUJStrona główna › ... › Aktualności › Spadek i stabilizacja cen materiałów...

Spadek i stabilizacja cen materiałów budowlanych

Światowy kryzys nie pozostaje bez wpływu na sytuację na polskim rynku materiałów budowlanych.

Spadek cen, który zaczął się na początku roku, jeszcze się nie skończył. Największe obniżki dotknęły te materiały, które niezbędne są głównie przy rozpoczynaniu budowy.
Według danych pochodzących z Polskich Składów Budowlanych, w I kwartale tego roku ceny cegieł ceramicznych spadły o ok. 30 proc. Spadki dotyczą również cen stali zbrojeniowej oraz materiałów ociepleniowych. W przypadku tych ostatnich cena spadła co prawda "tylko" o 20%, ale w przypadku styropianu spadek był znacznie większy.
Eksperci twierdzą jednak, że ceny powoli osiągnęły swoje dno i będą się w najbliższych miesiącach powoli stabilizować, o ile z rynków finansowych nie napłyną kolejne negatywne informacje.
Choć dla branży budowlanej powyższe informacje są niepokojące, dla indywidualnych inwestorów może oznaczać to znaczący spadek kosztów inwestycji. Ceny materiałów budowlanych są tylko jednym z elementów inwestycji, którego ceny ostatnio spadły. Eksperci oceniają, że stawki pobierane przez robotników budowlanych również będą znacząco niższe - aż do kilkudziesięciu procent w porównaniu z czasami przed kryzysem.

(na podstawie: „Gazeta Prawna")

 

Copyright 2M FINANCE